1
11111
11 1

Rolandas Remeikis: 

"Treniruojantis būtina vadovautis kvalifikuoto trenerio nurodymais".

Rolandas Remeikis (1969 08 06) kultūrizmo ir fitneso srityje yra daugiau nei 16 metų. Trenerio darbo praktika - 3 metai. Tobulinosi fitneso seminaruose ir kursuose Lietuvoje. Turi Lietuvos kūno kultūros akademijos trenerių kvalifikacijos kėlimo kursų baigimo pažymėjimą. Nuolat domisis ir seka fitneso pratybų naujovėmis. Ne tik treniruoja, bet ir pats aktyviai dalyvauja varžybose. Lietuvos kultūrizmo čempionas (1998) ir vicečempionas (2001) porų varžybose, šalies čempionato sidabro (80 kg, 1998 ir 1999) bei bronzos (2001) medalių laimėtojas. Šiaulių čempionatų ir "Saulės taurės" turnyrų prizininkas.

AR ĮMANOMA GREITAI SUSTIPRĖTI IR NESUGADINTI SVEIKATOS 

Kiekvienas nori būti sveikas, stiprus, pasitikėti savimi. Tačiau šių prielaidų daugelis nelinkę puoselėti, nors teigiama fizinių pratimų įtaka žmogaus organizmui yra žinoma jau seniai. Treniruotės su svarmenimis yra gana efektyvus būdas stiprinti kūną ir sveikatą. 

Jei raumenys yra laipsniškai apkraunami parinkus jiems tinkamą krūvį, jie darosi stipresni, didėja jų apimtis. Be to pratimai ugdo ir kitas fizines savybes, gerina žmogaus fizinį pasirengimą, harmoningai vysto organizmą - stiprina kaulus, sąnarius, sausgysles bei raiščius, mažina nervinę įtampą. Lavinama ir širdies bei kraujagyslių sistema, spartėja medžiagų apykaitos procesai, normalizuojasi kraujospūdis. Sportuodami skatiname hemoglobino ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, mažiname cholesterino kiekį kraujyje, efektyviai reguliuojame kūno svorį, pagreitiname atsistatymą po traumų.

Pratybos su svarmenimis tinka tiek vyrams, tiek ir moterims. Samprotavimai apie neigiamą poveikį neturi jokio pagrindo. Mokslininkų įrodyta ir praktiškai patvirtinta, jog labiau treniruotas raumuo susitraukia greičiau, nei silpnas, yra geriau išvystytas, reljefingesnis ir gražesnės formos. 

Būtent šito siekiama ir lankant treniruotes fitneso klubuose. Tiesa, neverta tikėtis didelio efekto per trumpą laiką. Pasitaiko, jog neretai užsiiminėjantis nesilaikydamas pagrindinių treniruotės principų, apsieidamas be kvalifikuoto trenerio konsultacijų, nusivilia. Stokojant reikiamų žinių sveikatą galima ne sustiprinti, o sugadinti.

Kad šito išvengti, reikėtų ne tik atidžiai išklausyti trenerio nurodymų, tačiau ir pačiam domėtis treniruočių literatūra, mitybos klausimais. Apkrovimas treniruotėje turi būti sistemingas, nuoseklus ir laipsniškas, pratimai tinkamai sugrupuoti, pasirinktas optimalus įrankių svoris bei atliekamų priėjimų ir kartojimų skaičius. 
Kvalifikuotas treneris apkrovimą treniruotėje parinks pagal žmogaus lytį, amžių, treniruotumo laipsnį. Naujokams nepatartina treniruotis maksimaliu ar submaksimaliu krūviu. Geriau pasirinkti tokį, kurį galima iškelti 8-15 kartų. Po kiekvienos raumens grupės treniruotės rekomenduojama atlikti keletą atsipalaidavimo ar tempimo pratimų. 
Ypač svarbu nuo pat pratybų pradžios tinkamai ugdyti liemens, pilvo, nugaros raumenis, kurie aplink stuburą sudaro stiprų raumeninį "diržą". Į treniruočių programą verta įtraukti pratimus ant skersinio ir lygiagrečių. Šie pratimai atpalaiduoja stuburą, aktyvina medžiagų apykaitos procesus. Kybant ant skersinio 1 minutę kūnas pailgėja 1 cm. 
Saugant stuburą galima naudoti naudoti specialų, platų sunkiaatlečių diržą. Tai ypač aktualu spaudžiant svarmenis į viršų, atliekant pritūpimus. 
Pratimai, ypač su didesniu svoriu, turėtų būti atliekami iš lėto ir be staigių judesių, kad nepatempti ar kitaip nepažeisti raumenų bei raiščių. Jaunimui iki 16-os metų nepatartina daryti pritūpimų su štanga ar kitų pratimų, kurie stipriai apkrauna stuburą.

Svarbu ir teisingai kvėpuoti, derinant tai su svorio kėlimu ir nuleidimu: nuleidžiant oras yra įkvėpiamas, o iškeliant svorį - iškvėpiamas. Taisyklingas kvėpavimas vysto ir krūtinės ląstą. 

Nėra tikslinga apsiriboti vien treniruotėmis su svarmenimis. Metodika, pagrįsta įvairiapusišku apkrovimu yra žymiai efektyvesnė ir veiksmingesnė. Todėl būtinos kardio pobūdžio (bėgimas, plaukimas, važiavimas dviračiu ar panašus aktyvumas specialiais kardio treniruokliais) treniruotės. Kardio treniruotės trukmė - nuo 15 iki 20 ir daugiau minučių. Tokios treniruotės ypač naudingos nesiekiantiems sportinių aukštumų, o treniruotėmis siekiantiems sveikatos ir geresnės savijautos.
Koordinaciją gerina žaidimai - krepšinis, tinklinis, futbolas, tenisas. 

Žinoma, jog raumenys auga ne treniruojantis, o kai ilsimasi. Labai svarbu ne tik poilsis, bet ir mityba. Taisyklinga t.y. subalansuota mityba (valgiaraštį padės sudaryti klubo treneris), pakankamai poilsio (pilnavertis miegas) bei efektyvi treniruotė padės siekti optimalių rezultatų. 

Pradėjus treniruotis būtina stebėti save, sekti organizmo būklę ir sugebėti įvertinti miegą, apetitą, nuovargį, norą treniruotis. Tik sistemingai stebint ir analizuojant save įmanoma tinkamai įvertinti organizmo būklę ir jo galimybes, laiku užkirsti kelią įvairiems negalavimams. 

Kviečiame į mūsų sporto klubo "Elada" sales, nes čia dirbantiems kvalifikuotiems treneriams išties rūpi paslaugų kokybė ir užsiiminėjančiųjų tikslai. Jų siekiama kartu. Sakoma, jog turtingas esate tada, kai esate sveikas...

Rolandas Remeikis, 
Klubo "Elada" treneris

 

1 111 1 1

Kontaktai

Adresas: Šiauliai, Vytauto g. 263, Lietuva
Telefonas: (8-41) 52 55 05
Faksas:(8-41) 52 55 05
Darbo laikas: I-V: 6.30-21.30 val. VI-VII: 9-15 val.
El. paštas: arunas@elada.lt